Pranie dywanów

Nasza pralnia nawiązała współpracę z profesjonalną pralnią dywanów. Dzięki temu, możemy oferować Państwu pranie dywanów metodą ekstrakcyjną.

Jak przebiega pranie dywanów?

1. Trzepanie

Państwa dywan, przed praniem zostanie bardzo dokładnie wytrzepany, mechaniczną trzepaczką na specjalnych siatkach. Dlatego, przed oddaniem nam dywanu nie ma potrzeby trzepania go.

2. Wybór metody prania dywanu

Gdy już kurz zostanie usunięty i pozostaną tylko plamy, eksperci przystępują do ich oceny. W zależności od rodzaju zabrudzeń wybierana jest odpowiednia metoda czyszczenia (dobierane są środki do odplamiania i czyszczenia).

3. Nakładanie odplamiaczy i spryskiwanie dywanu presprayem

W kolejnym etapie pracy nad dywanem, szczególnie wymagające plamy zakraplane są dopasowanymi do nich preparatami, a cały dywan spryskiwany jest odpowiednim do rodzaju dywanu presprayem – specjalnym czynnikiem aktywnym rozpuszczającym brud.

4. Wtarcie środka czyszczącego

Gdy dywan już samoistnie nasiąknie zastosowanymi preparatami, reszta środka wcierana jest mechanicznie za pomocą szczotki elektrycznej.

Tak przygotowany dywan, jest zostawiany na kilka minut, aby preparat mógł „popracować” z zabrudzeniami.

Jeśli zachodzi taka potrzeba (czyli plamy nie zeszły), etap 3 i 4 są powtarzane.

5. Wypłukanie środka chemicznego (ekstrakcja)

Za pomocą specjalnych środków do płukania, przy użyciu silnego, profesjonalnego odkurzacza natryskowo – ssącego (ekstraktora) cały zastosowany wcześniej środek chemiczny jest odsysany z dywanu, wraz z rozpuszczonym brudem.

6. Suszenie dywanu

Po dokładnym usunięciu całej chemii, dywan jest suszony w profesjonalnej suszarni z zastosowaniem systemu nawiewów i odciągów wilgoci. Stopień wysuszenia jest na bieżąco monitorowany. Dywan pozostaje w suszarni tak długo, aż cała woda z niego wyparuje.

7. Ozonowanie dywanu

Na zakończenie całego procesu prania dywan poddawany jest ozonowaniu. Dzięki temu zabiegowi z dywanu usuwane są resztki wszelkich trudno usuwalnych zapachów (niktotyna, zapach zwierząt), a przy okazji zabieg ten zapewnia mikrobiologiczną czystość i sterylność. Zastosowanie ozonu, oprócz eliminacji nieprzyjemnych zapachów zabija również wszelkie bakterie, roztocza, grzyby i inne drobnoustroje które mogą zamieszkiwać w dywanie. Dodatkowo zabieg ten sprawia, że dywan o wiele dłużej zachowuje świeżość, jest puszysty i przyjemny w dotyku.

Tu znajdziecie Państwo cennik prania dywanów: cennik dywanów