Technologia prania odzieży

wet cleaning system sovranaWet cleaning - innowacyjny system prania wodnego funkcjonujący na rynku od 2009 roku, wprowadzony na Polski rynek przez firmę SOVRANA z Olkusza, początkowo pod nazwą IBW. Dzięki zastosowaniu odpowiednich preparatów chemicznych oraz maszyn pralniczych i urządzeń wspomagających obróbkę finalną, technologia ta umożliwia pranie w wodzie wyrobów odzieżowych, które dotychczas mogły być czyszczone wyłącznie chemicznie ze względu na brak gwarancji prawidłowego zachowania po praniu wodnym materiałów wykorzystanych do ich konfekcji. Technologia wet cleaning umożliwia zatem pranie w wodzie takich wyrobów jak: odzież ze skór naturalnych, garniturów i garsonek, odzieży sportowej, narzut i pościeli wykonanych z naturalnej wełny, wyrobów delikatnych np. angora, jedwab, wiskoza – klasyfikowanych dotychczas wyłącznie do czyszczenia chemicznego.

 

 

 

 

 

 

logoGreenEarth - Nazwa firmowa GreenEarth odnosi się wyłącznie do procesu czyszczenia chemicznego, który zastępuje tradycyjnie używane roztwory czterochloroetylenu (PER) - płynnym silikonem. Rozpuszczalnik GreenEarth jest całkowicie bezwonnym, bezbarwnym roztworem, który doskonale przenosi detergenty, ma idealne właściwości do pielęgnacji materiału i jest bezpieczny dla środowiska. Technologia czyszczenia chemicznego GreenEarth jest opatentowana, a nazwa i logo GreenEarth są zastrzeżonym znakiem towarowym.

 

 

 

 

 

Podstawowe korzyści ze stosowania technologii GreenEarth:

· Doskonałe czyszczenie zarówno białych jak i kolorowych tkanin

· Niskie napięcie powierzchniowe sprawia, że tkaniny czyszczone w GreenEarth nie kurczą się.

· Czas cyklu: 47-65 minut do wyschnięcia

· Delikatny dla wszystkich tkanin. Brak konieczności sprawdzania guzików, aplikacji, cekinów lub innych elementów ozdobnych odzieży. Znacznie mniej roszczeń: mniej uszkodzonych ubrań

· Zwiększona wydajność i efektywność.

· Miękkie tkaniny. Bardzo mało zagnieceń. Brak ładunków elektrostatycznych. Mniejsze nakłady i koszty pracy: krótsze wykańczanie i skrócony czas sortowania.

· Ubrania czyszczone przy użyciu GreenEarth nie mają żadnego zapachu.

· Rozpuszczalnik GreenEarth jest zarówno antyalergiczny jak i niedrażniący (jest tak bezpieczny, że można go wetrzeć w skórę - Silikon jest składnikiem, który można znaleźć w wielu środkach codziennego użytku, takich jak: szampony, odżywki, balsamy do ciała i antyperspiranty)